SSG-32-20-PNP
Grippers
Pricelist:
Pricelist
SSG-32-20-PNP
A Heavy-duty gripper with a primary 20mm stroke, able to extend, grip, and pull. PNP sensors included to detect when extended and grip open.
Ø30mm
100mm